FAQ

Jak se k Vám dostanu?
Scházíme se na Smetanove 14 v Brně - část Veveří. Nejblíže je zastávka trolejbusu - Smetanova (č.32,34,36), dále můžeš vystoupit na zastávce šaliny Antonínská (č.1, 6) a jít směrem nahoru po ulici Smetanova. Na zvonku najdeš naše logo. Venku v neděle uvidíš před dveřmi banner a poté můžeš vyjet do 2. patra výtahem. Místnost kde se scházíme je přímo naproti výtahu. 

Co mám čekat, když přijdu poprvé?
Čekej přátelskou neformální atmosféru, občerstvení a lidi co se schází pravidelně i nebo přijdou poprvé jako Ty. Jsme menší společenství. Naše setkání trvá 1-2 hod. 

Musím být věřící, abych přišel?                                                                                                                                                  Určitě ne, naše setkání jsou pro kohokoli, nevěřící, hledající nebo věřící. 

Jak často se scházíte?
Jeden týden máme nedělní oficiální setkání a druhý týden studium z Bible. Na obě setkání je zván každý. Začínáme vždy v 17:00

Jak vypadá setkání v neděli?
Na začátku zpíváme pár písní, pak následuje zamyšlení o Bohu, Ježíši a různých tématech z pohledu křesťanství. V rámci zamyšlení čteme různé úseky z Bible. Sdílíme se jednoduše o životě a o životě s Bohem.  Součástí setkání je i modlitba.
Po hlavním programu budujeme vztahy u kávy a dobrého občerstvení. 

Musím mít oblek a kravatu?
Nemusíš, jsme neformální. O oblečení tady nejde. Cokoli, v čem se cítíš dobře. Plavky si nech ale na koupaliště :)

Pro koho vaše setkání jsou?
Pro kohokoli, jakékoli profese, věku, vyznání či národnosti. 

Co když mám děti, můžu přijít s nimi?
Ano, pro děti máme v případě zájmu zajištěn dětský program. Děti určitě zaujme stolní fotbálek, který máme na chodbě. 

S kým se mohu pobavit, abych zjistil více?
S kýmkoli z nás nebo s naším vedoucím Petrem Dvořáčkem. Ať už na nedělním setkání nebo kdykoli v týdnu u kávy nebo čaje. Je možné chodit na studium Bible či se přihlásit na některý z našich kurzů. 

Máte kávu? :)
Ano, součástí našeho setkání je občerstvení po hlavním programu, kde se můžeš seznámit s ostatními a popovídat. 

Jaká jste církev?
Jsme součástí Církve BratrskéCírkev bratrská je protestantská, reformovaná a evangelikální církev, která vznikla roku 1882 sloučením Svobodné evangelické církve české (založena 1868) a Svobodné reformované církve (založena 1880). Působí v České republice a na Slovensku. Celosvětově je Církev bratrská členem volné evangelikální aliance protestantských církví.Církev bratrská sahá svými kořeny do doby duchovního oživení v Čechách a na Moravě v 19. století. 

Můžu se i nějak zapojit na nedělních setkáních?

Určitě. Je možné se zapojit do přípravy občerstvení nebo techniky, vítání, chval (hudba), pomoci s přípravou dětského programu atd. Jsme rádi za každého pomocníka. 

Co je Večeře Páně, musím ji přijímat?
Večeří Páně si připomínáme, co pro nás Ježíš udělal. To dává smysl pouze, pokud člověk v Ježíše věří. Ciť se v tom svobodně.